Możliwości głosowania w 2019 na Zachodnim Wybrzeżu USA

Możliwości głosowania w 2019 na Zachodnim Wybrzeżu USA

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 25-26 maja 2019 będzie można jedynie głosować osobiście w Los Angeles. Nie powstały okręgi wyborcze w San Francisco, Seattle, Phoenix, Portland i Denver. Należy się wcześniej zarejestrować. Więcej szczegółów organizacyjnych tutaj.

Osoby mieszkające w okolicy Seattle mogą głosować  w Polskim Konsulacie w Vancouver oddalonym o 140 mil od Seattle.

Zorganizowaliśmy petycję, w sprawie utworzenia komisji wyborczej w San Francisco. Pan Konsul Łukasz Knurowski poinformował mnie jednak, że nie będzie to możliwe, ponieważ jest już za późno i upłynął ustawowy czas. Nasz wysiłek nie poszedł na marne, ponieważ pokazaliśmy, że Polonia w Bay Area jest aktywna i zainteresowana udziałem w wyborach.

Pan Konsul poinformował mnie również, że w jesiennych wyborach do Polskiego Parlamentu przewidywane jest utworzenie obwodów głosowania w Los Angeles, Bay Area, Seattle, Denver i Phoenix. Najprawdopodobniej nie będzie można głosować w Portland, ponieważ ostatnie wybory nie cieszyły się tam dużą frekwencją.

Dziękuję wszystkim za udział w petycji. Solidarność jest bardzo ważna w takich momentach. Wniosek z tego przedsięwzięcia jest jeden. Musimy pokazywać większą aktywność w przyszłości.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.